reklamı kapat

POPÜLER

moff

Her şeyi oyuncağa dönüştüren giyilebilir akıllı oyuncak [Video]

Günümüzde pek yaygın olmasalar da akıllı bileklikleri gelecekte çokça kullanacağız. Akıllı telefonlardaki bir takım işlevleri kolumuza aktaran bu bileklikler, yeni yeteneklere bürünerek gelişimini tüm hızıyla sürdürüyor. Kickstarter üzerinden fon desteği arayan Moff, akıllı bilekliklerin son örneği.

moff
Çocuklar için özel olarak geliştirilen Moff için yaratıcısı Akinori Takahagi, giyilebilir akıllı oyuncak olarak lanse ediyor. Çocukların oyuncaklardan çabuk sıkıldığını ve hep yeni oyuncaklar arzuladığını bunun da aileler için bir maliyet teşkil ettiğini söyleyen Takahagi bu sebeple Moff’u geliştirdiğini belirtiyor. Aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı oyuncağa dönüştürebilen bileklik, bu işlemi akıllı telefonlar için özel olarak geliştirilen uygulama sayesinde yapıyor.

Örneğin uygulama üzerinden gitar sesi seçtiniz.  Bu ses akıllı bilekliğe aktarılarak elinize aldığınız bir süpürgeyi gitar gibi çalabilliyorsunuz. Uygulamada bir çok ses seçeneği olduğu için evdeki bir çok eşya kolayca oyuncağa  dönüşebiliyor. Bu da aileleri oyuncak masrafından kurtarıyor. Bluetooth 4.0 üzerinden iOS’li cihazlara bağlanan Moff, şu anda Android platformuna destek vermiyor. Ancak ilerleyen dönemde bu platform için de geleceği söyleniyor. Bluetooth’a ek olarak üç eksenli ivmeölçer ve üç eksenli jiroskoba da sahip olan Moff, 20 bin dolar bağış toplaması durumunda bu yılın temmuz ayında 45 dolardan satışa sunulacak. Moff’un şimdiye kadar yaklaşık 9.500 dolar fon topladığını ve sürecin 29 gün daha süreceğini de belirtelim.

moff

VİDEO

YORUMLAR