reklamı kapat

POPÜLER

lego keyboard

Dünyanın en eğlencelisi olmaya aday LEGO klavye [Video]

LEGO‘yla yaratıcılığın sınırlarını zorlayan projeler her defasında ağzımızı açık bırakmayı başarıyor. Bugüne kadar sürülebilir LEGO araçlardan Star Wars gemilerine kadar pek çok LEGO projesine yer verdik. Şimdiyse Jason Allemann’ın kendi yaptığı LEGO klavyeyle karşınızdayız.

Çocukluğundan beri LEGO’ya tutkun olduğunu belirten Allemann, JK Brickworks adlı blogunda LEGO kullanarak gerçekleştirdiği pek çok projeye yer vermiş. En yeni projesi olan LEGO klavye fikri ise öncelikle 2005’te aklına gelmiş. O sırada istediği tipte parçaları bulamayan Allemann projeyi rafa kaldırmış, ancak geçen yıl bir girişimde daha bulunmaya karar vermiş.

Klavye tuşları LEGO Technic koleksiyonuyla gelen aksların üzerine takıldıktan sonra tuş takımı sıradan bir klavyenin içindeki diğer parçalarla birleştirilmiş. Allemann, kullandığı tuşları sadece orijinal LEGO parçalarından temin ettiğini ve özel bir parça yaptırmadığını belirtiyor. Videoda da görebileceğiniz üzere, kendisi bu nedenle yer yer değişik çözümlere başvurmuş; örneğin “Home” tuşu için çatı şeklinde bir parça kullanmış.

Klavyenin ne kadar ergonomik olduğu tartışılır, ancak seri üretime geçerse alıcı bulmakta sıkıntı çekeceğini hiç sanmıyoruz.

VİDEO
)