reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter LEGO Hogwarts

Harry Potter tutkunlarının merakla beklediği LEGO Hogwarts şatosunun Türkiye fiyatı

Harry Potter hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenen ve 1 Eylül’de satışa sunulacak olan LEGO Hogwarts şatosunun Türkiye fiyatı belli oldu.

Temmuz ayı sonunda Harry Potter severlere müjdelenen LEGO Hogwarts şatosunun satış tarihi geldi çattı. 15 Ağustos’ta yurt dışındaki VIP üyelere satışı başlanan bu set, 1 Eylül’de tüm dünya ile beraber Türkiye’de de satışa çıkıyor. Bugüne kadarki en büyük ve en detaylı Harry Potter seti olarak öne çıkan Hogwarts şatosu tam 6.020 parçadan oluşuyor. Bu da şatoyu aynı zamanda LEGO’nun ürettiği en büyük ürünler arasına konumlandırıyor. Architecture serisinde yer alan 5.922 parçalık Taj Mahal’i geride bırakan Hogwarts, 7.541 parça ile en büyük LEGO seti olan Millennium Falcon’un hemen ardında kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LEGO Hogwarts şatosunun Türkiye fiyatı

İç mekandaki detaylarla aklınızı başınızdan alacak olan şatoda aklınıza gelebilecek her türlü küçük detay yer alıyor. Yemek salonundan Umbridge’in ofisine, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma sınıfından Kelid Aynası’nın bulunduğu yere kadar en ufak detaylar dahi işleniyor. Setle beraber ana figür olarak Hogwarts’ın kurucuları veriliyor. Ancak odalara yerleştirilmek üzere figürvari mini LEGO’lar da sete dahil. Mini bir Şamarcı Söğüt’ün dahi yer aldığı bu efsanevi set 1 Eylül‘de Türkiye’de satışa sunulacak. LEGO mağazalarında bulabileceğiniz bu setin Türkiye fiyatı 2.200 TL.