reklamı kapat

POPÜLER

Huawei AI Cube
Huawei AI Cube

Huawei’den akıllı hoparlör pazarına çok yetenekli sağlam seçenek: AI Cube

IFA 2018 kapsamında yeni mobil işlemci Kirin 980‘i ve P20 Pro‘nun yeni renk seçeneklerini tanıtan Huawei, bir de AI Cube modelini tanıttı.

AI Cube, Huawei’nin akıllı hoparlör pazarındaki ilk oyuncusu konumunda. Silindirik bir tasarımı bulunan ürün, direkt olarak Google Home ve Amazon Echo‘nun karşısına çıkıyor. Apple HomePod ve Google Home Max gibi ses kalitesine odaklanmayan ürünün temelinde, dijital asistan Amazon Alexa yer alıyor. Bu sayede birçok işlem için Alexa ile sesli iletişim kurulabiliyor. Pazardaki en gelişmiş asistanlardan olan Alexa, Huawei AI Cube ile evinizin yeni bir üyesi halini alıyor. Boyutu ve alüminyum diyaframı sayesinde yüksek ses verebildiği iddia edilen cihaz, bünyesinde dört farklı mikrofon taşıyor. Bu sayede çevresini 360 derece dinleyenilen ürün, farklı renk seçenekleriyle geliyor. Üstünde bir LED aydınlatma ve kontrol butonları yer alan cihaz, aynı zamanda bir 4G router olarak da görev yapıyor. Bu açıdan fark yaratan akıllı hoparlör, bir SIM kart yuvasına sahip. Evinize 4G bağlantıyı dağıtabilen ürün, bir ethernet portu da taşıyor. Aynı zaman da WiFi desteği de aktif olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei AI Cube

Huawei AI Cube çok yetenekli bir cihaz

Toplam ağırlığı 900 gram olan cihazın, ses konusunda çok iddialı olduğu belirtiliyor. Şimdilik ne kadara satılacağı bilinmeyen cihaz, rekabetin bir adım ötesinde görünüyor. Bu arada firmanın yeni tanıttığı bir de “GPS Locator” isimli ürün bulunuyor. Bu da kişilerin kaybetmek istemedikleri objeleri sürekli olarak takip edebilmesine imkan tanıyor. 660 mAh pili bulunan ürün, bir nano SIM yuvasına da sahip.

İlgili Video

Firmanın beğenilen telefonu