reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp, Facebook’un en gereksiz özelliğini ödünç alıyor

Kısa sürede dünyanın en fazla tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan ve 2014 yılında Facebook bünyesine katılan WhatsApp yeni özelliklerle kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Popüler mesajlaşma uygulaması şimdi de Facebook‘un en gereksiz özelliklerinden birine kavuşuyor.

Hatırlayacağınız üzere WhatsApp önce Snapchat‘in 24 saatte kaybolan durum paylaşımları özelliğini kendine uyarlamıştı. Bu özellik çok fazla ilgi görmese de, WhatsApp görüntülü durum güncellemelerini geliştirmeye kararlı görünüyor. Bunu da Facebook’tan ödünç alınan bir özellikle gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz senenin sonunda Facebook renkli durum güncellemeleri özelliğini kullanıma sunmuştu. Rengarenk arka planlar üzerine yazılan durum güncellemelerinin site genelinde etkileşini artırması arzu ediliyordu. Facebook yaptığı bu hamleyle yazılı paylaşımların video ve fotoğraflardan geri kalmasını engellemeyi amaçlıyordu. Kimi kullanıcıların çok sevdiği, kimilerinin fazlasıyla gereksiz bulduğu bu özellik artık Whatsapp’ta da kullanılabilecek.

Facebook’taki ile birebir aynı olan bu özellik Whatsapp’taki görüntülü durum güncellemelerinde kendine yer bulacak. Eskiden bu alanda sadece fotoğraf veya video paylaşımları yapılabiliyordu. Artık kullanıcılar renkli bir arka plan üzerine istediklerini yazıp paylaşabilecek. Arzu edenler paylaşımlarını farklı fontlar kullanarak renklendirebilecek.

Facebook’un aralık ayında kullanıma sunduğu bu özellik WhatsApp tarafından yeni yeni test edilmeye başlandı. Bahsi geçen özelliğin ne zaman resmen duyurulacağı ise henüz belli değil.