reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için test edilen paylaşıma yönelik yeni özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ortaya çıktığı kadarıyla yeni bir özelliğin testini daha gerçekleştiriyor.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, pazardaki liderliğini kimseye bırakmıyor. Akıllı telefonlar ile başlayan macerasına aralıksız olarak devam eden platform, sürekli olarak gelişiyor. Yeni ortaya çıkan bir özellik ise WhatsApp‘ın “durum” yani hikaye sisteminde karşımıza çıkıyor. Facebook’un Snapchat’ten aldıktan ve Instagram’a entegre ettikten sonra her yere getirdiği hikayeler, WhatsApp‘ta çok fazla kullanılmıyor ancak yine de sevenleri bulunuyor. Tam da bu kişileri mutlu edecek yeni özellik, kişilerin WhatsApp içerisinde hazırladıkları durum hikayelerini hızlıca Facebook’a ya da diğer uygulamalara göndermelerine imkan tanıyor. Facebook’ta ya da Instagram’da direkt olarak hikaye formatında paylaşılan bu içerikler, kişilerin farklı platform arasındaki paylaşımlarını hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. Burada Gmail ya da Google Fotoğraflar desteğini de veren firma, ilginç adımları sürdürüyor. Google fotoğraflar üzerinden 24 saat içerisinde silinen WhatsApp durumlarının korunabileceği de görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp popülerliğini kaybetmiyor

Ço güçlü rakiplerine rağmen uygulama en üstte yer almaya devam ediyor. Kendisine şirketlere açan ve SMS’in sonunu getiren uygulama, genel olarak da beğeniliyor. Görüşmeleri uçtan uca şifreleyerek güvenli bir altyapı sunan Facebook,

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan mesajlaşma sürecini değiştirecek sistem