reklamı kapat

POPÜLER

Testler başladı; Twitter’ın kullanıcı dostu “Night Mode”u masaüstü versiyonlarda nasıl görünecek?

10 Ağustos 2017

Bazı kullanıcılar için kullanıma sunulduğu görünen özellik, mobilin ardından masaüstü platformları için de sunulmaya başlanacak.

Twitter’ın mobil platformlar için geçtiğimiz yılın Temmuz ayından itibaren sunmaya başladığı “Night Mode“, farklı bir görünüşle birlikte özellikle gece kullanımları için çok daha keyifli bir okuma deneyimini beraberinde getirdi. Günümüzde çoğu kullanıcının görüntüsünden ötürü, normal moda göre daha tatminkar bulduğu bu özellik aradan geçen bir yılın ardından bu kez masaüstü kullanımları için de sunulacak gibi gözüküyor. Twitter’ın resmi kaynaklarınca geliştirme sürecinde olduğu görülen masaüstü cihazlar için Night Mode, bazı kullanıcılarda denenmek üzere sunulduğu görüldü.


İlk test görüntüleriyle karşımıza çıkan masaüstü için Night Mode’da, mobil cihazlarda olduğu gibi çok fazla radikal bir değişim gözlenmiyor. Görünüş olarak yine standart versiyona göre çoğu kişi tarafından ilgi görmesini beklediğimiz modun bu versiyonunda da arka fon koyulaşırken tweetler beyaz renge bürünüyor ve geriye kalan renkler kullanıcıların daha önceden seçtiği tema rengiyle senkronize ediliyor. Night Mode’un seçilebileceği alansa kullanıcıların profil menüsü içerisine gömülü. Halihazırda tarayıcılar üzerinden benzer işlemlerin yapılabildiği bu özelliği, resmi olarak ne zaman sunulacağıysa henüz bilinmiyor.

YORUMLAR