reklamı kapat

POPÜLER

Facebook kendi YouTube’unu oluşturuyor [Video]

Facebook online video devi YouTube‘un ekmeğiyle oynamaya devam ediyor. Her geçen gün video veritabanını genişleten sosyal medya devi bu kez video konusunda çok daha ciddi bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Facebook’un yeni video hamlesi, “Facebook içinde YouTube” benzeri bir oluşuma işaret ediyor.

Yeni video güncellemesiyle ilgili kısa bir video da yayınlayan Facebook, kısa bir süre sonra kullanıma sokacağı video servisinin neye benzeyeceğini de gözler önüne sermiş oldu. Videoda gördüğümüz üzere Facebook videoları artık kendine has bir arayüze kavuşuyor. Birçok yönden YouTube’a benzerlik de söz konusu. Kategoriler, menüler, ilgili videolar, önerilen videolar gibi araçlar gözümüze çarpıyor. Bunların dışında Facebook’un, tıpkı YouTube’da olduğu gibi, videoyu simge durumunda küçültüp bir yandan video izlerken diğer yandan sayfada gezinmeyi sağlayan bir özellik de sunması bekleniyor. Facebook’un yeni video güncellemesiyle ilgili yayınladığı videoyu hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Facebook kendi YouTube’unu oluşturuyor [Video]” için 3 cevap

  1. Özgür dedi ki:

    Facebook ilk tanıdığımız Facebook olarak kalmalıydı. Ama çok yanlış stratejilerle ilerlemeye devam etti. Bu hızlı ilerleyiş sona daha çabuk gelmelerini sağlamaktan başka hiçbir işe yaramayacak.

  2. suat dedi ki:

    Youtube gibi videolardan kazanç elde ettirmezse video sahibine, youtube kullanıcısını kazanamaz.

  3. fvrkna dedi ki:

    ciddi misiniz? ömür boyu yerinde mi saysaydı yani bu mu iyi strateji?