reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Hikayeler

“Facebook Hikayeler” için yeni dönem kapıda

Sosyal medya devi Facebook, Snapchat’ten aşırdığı Hikayeler özelliğini genişletmeye devam ediyor. Özellikle 2017’de birçok güncelleme alan özellik, şimdi de masaüstünden paylaşıma açılıyor.

Biliyorsunuz Facebook‘un masaüstü sürümünde hikayeler uzun süredir yer alıyor. Kişiler arkadaşlarının hikayelerini sayfanın sağ üst bölümünden kolayca izleyebiliyor. Şirketin yeni yaptığı test ise hikayelere masaüstünden fotoğraf ya da video yüklenmesine imkan tanıyor. Bu sayede kişiler Facebook’a hikaye atmak için mobil sürümü ya da Instagram‘ı kullanmak zorunda kalmıyor. Burada mevcut fotoğraf ile videolar yanında web kameralardan çekilenlerin de kullanılabileceği belirtiliyor. Böylece kullanıcılar herhangi bir şekilde kısıtlanmıyor. Masaüstünde normal bir içerik paylaşımı gibi yapılabilecek hikaye paylaşımları, konsept gereği 24 saat sonrası siliniyor. Süreç herkesin yapabileceği basit bir arayüz üzerine kuruluyor.

Facebook Hikayeler
Facebook Hikayeler

Hikayeler en çok Facebook’un sahibi olduğu Instagram’da öne çıkıyor

Kendi içerisinde ya da WhatsApp’da beklendiği kadar popüler olmayan Hikayeler, dediğimiz gibi esasen Instagram’da öne çıkıyor. 300 milyon kişi tarafından kullanılan özellik, tüm bu çabalara rağmen Instagram dışında büyük bir kitleye hitap edecek gibi görünmüyor. Yeni imkanın yakın zamanda herkese açılacağı belirtilirken, kullanıcıların tepkileri oldukça merak ediliyor. Hikaye atmak için sosyal medya platformunun masaüstü sürümünü kullanmak ister miydiniz?