reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram’dan kullanıcılarına masaüstü kolaylığı

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan Instagram son zamanlarda yeni özellikleriyle adından söz ettirmeyi başarıyor. Yakın zamanda tanıtılan SuperZoom ve stop motion özelliğinin ardından şimdi bu fotoğraf paylaşım platformunu masaüstünden kullanmayı tercih edenlerin işini kolaylaştıracak bir gelişme yaşanıyor.

Son günlerde büyük ilgi gören yeni özellikler denildiğinde aklımıza hemen SuperZoom ve stop motion geliyor. Bu iki yeniliğin özellikle hikayeler bölümünü şenlendirmesi ve etkileşimi artırması bekleniyor. Fakat platformun kendini geliştirdiği alanlar hikayeler ile sınırlı kalmıyor.

Masaüstü kolaylığı

Hatırlayacağınız üzere ünlü sosyal medya platformu neredeyse bir sene önce “kaydedilenler” özelliğini duyurmuştu. Arşivlemeden farklı olarak bu özellik başka kullanıcıların beğendiğimiz içeriklerini aynı kategori altında biriktirmemize yardımcı oluyor. Önceden ekran görüntüsü olarak saklanan bu içerikler kaydedilenler ile hesabımızda bir arada bulunuyor. Kısaca sürede fazlasıyla beğenilen bu özellik sonunda Instagram’ın masaüstü versiyonuna geliyor.

Kullanıcılardan gelen yoğun talebe rağmen hala masaüstünden paylaşım yapmak mümkün değil. Buna rağmen Instagram’ın masaüstü yeteneklerinin sayısı giderek artıyor. Kaydedilenlerin görüntülenebilmesi de giderek uzayan listeye eklenmiş oldu. Umuyoruz bundan sonraki aşama bilgisayar üzerinden Instagram’da fotoğraf veya hikaye paylaşmakla ilgili olur. En azından pek çok insanın bunu beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABERLER