reklamı kapat

POPÜLER

Facebook da Snapchat’e özendi

Facebook “madem satın alamıyorum, o halde özelliklerini devşireyim” stratejisine kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Snapchat’in “Stories” özelliğini sahibi olduğu Instagram’a entegre eden sosyal medya devi, bu kez bizzat Facebook’a Snapchat özellikleri eklemeye hazırlanıyor.

Facebook’un üzerinde çalıştığı, hatta test aşamasında demeye bile başladığı yeni özellik, Snapchat’in filtre ve çıkartmalarını Facebook’a getiriyor. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, yakın gelecekte Facebook video ve fotoğraflarına basit bir arayüzle birbirinden farklı filtre ve çıkartma eklemek mümkün olacak. Test aşamasındaki özelliğin genel kullanıma açılacağı konusunda ise Facebook ürün sorumlusu Sachin Monga, şu an küçük bir grupla denedikleri artırılmış gerçeklik deneyimini tüm dünyaya açmak için sabırsızlandıklarını söylemekle yetiniyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Twitter da Snapchat’in aynı özelliğini kullanıma sunmuştu. Görünüşe bakılırsa yakında sosyal medya araçlarının birbirinden farkı kalmayacak.

YORUMLAR