reklamı kapat

POPÜLER

Ssangyong Musso

İlk resmi detaylarıyla Mercedes-Benz destekli pickup SsangYong Musso

Tek kare görseli ile birlikte Cenevre’de tanıtılacağı duyurulan Ssangyong Musso, karakteri kadar performansıyla da kullanıcılarını memnun edecek gibi gözüküyor.

Fiyat/performans sınıfının başarılı üreticileri arasında yer alan Güney Kore merkezli Ssangyong, pickup sınıfında elini güçlendirecek önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Önceki jenerasyon ve modellerde de faydalandığı Mercedes motor ve şanzıman desteğiyle kullanıcıların ilgisini çeken marka, Mitsubishi L200, Renault Alaskan ve Ford Ranger gibi modellerin karşısına tamamen yenilenmiş Musso ile çıkacak. Tanıtım etkinliği mart ayında kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı‘nda gerçekleştirilecek olan modelin altyapısı ise birebir şekilde son jenerasyon Rexton‘dan transfer edilecek.

Şanzıman Mercedes’e emanet

Resmi kaynaklar üzerinden paylaşılan tek kare görselinin yanında henüz elimizde kısıtlı detayları bulunan Ssangyong Musso’da, bazı bölümler yüksek olasılıklar üzerinden değerlendiriliyor. Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa pazarında sunulacak versiyonda 2.2 litrelik dizel motorun gelmesine kesin gözüyle bakılırken, bu motor araca 176 beygir güç ve 420 Nm tork gibi teknik değerler sunacak. Bu değerleri şanzıman bölümünde Mercedes tarafından geliştirilen 7 ileri değerli otomatik ünite yere aktarırken, kullanıcılar iki ve dört çeker seçenekler arasında tercih yapabilecek. Çift kabinin yanı sıra tek kabin versinuyla da Avrupa’da satışa sunulması beklenen modelle ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.