reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli 8, Paul Walker’ı unutmadı

Hepimizin heyecanla beklediği sekizinci Hızlı ve Öfkeli filmi geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Üstelik daha ilk günlerinde gişe hasılatıyla tozu dumana katmayı başardı. Hızlı ve Öfkeli 8 bu başarının yanı sıra hayatını kaybeden Paul Walker‘ı anma biçimiyle de adından söz ettiriyor.

Bildiğiniz gibi Hızlı ve Öfkeli serisinde Brian O’Conner karakteriyle izleyici karşısına çıkıyordu. Ancak yedinci filmin çekimleri sırasında hayata gözlerini yummasıyla birlikte serinin gidişatı değişti. Bu doğrultuda Brian ve Mia’nın emekli olmasına ve sıradan bir yaşam sürmesine karar verildi. Her ne kadar bu karakterin yapacağı bir tercih gibi görünmese de, Brian’ın seri içinde yaşamını sürdürmesine yardımcı oldu. Hızlı ve Öfkeli 8’de ise Dom ailesine ihanet ediyor ve Cipher ile yasa dışı işlere adım atıyor. Letty ve arkadaşları da Dom’un peşine düşerek gerçeği öğrenmeye, bir anlamda onu kurtarmaya çabalıyor. Doğal olarak bu süreçte Brian’ın ismi de anılıyor. Serinin senaristi olan Chris Morgan, Brian’ı anma kararının kaçınılmaz olduğunu dile getiriyor. Bu kararı da “Yaşananlar o kadar dramatik ki, karakterlerin dönüp ‘Olanları Brian ve Mia’ya söylemeliyiz. Dom’a bir şeyler oluyor ve biz ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz’ demeleri gerekiyordu. Dolayısıyla karakterlerin bu ihtimali dile getirmesini istedik. İzleyicilere ‘Biz de sizler gibi onu düşünüyoruz.’ demek istedik.” sözleriyle açıkladı.

Tahmin edebileceğiniz üzere Brian’ın bu konuda ekibe yardımcı olması mümkün değildi. Yine de onun isminin bu şekide anılmış olması Hızlı ve Öfkeli sevenlerin takdirini kazanmayı başardı.