reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro fortnite Epic Games güncellemesi

iPad Pro ile sunulan etkileyici mobil oyun performansı

iPad Pro modelleri Epic Games tarafından yayınlanan yeni güncellemeyle beraber mobil oyun deneyimini 120 fps’ye çıkarıyor. Fortnite performansı sınıf atlıyor.

2018 model iPad Pro sahipleri, yayınlanan yeni güncellemeyle beraber Fortnite deneyimini bir seviye yukarı çıkarıyor. Epic Games, yayınladığı son güncellemeyle beraber satışa sunulan son iPad Pro’larda oyun için 120 fps modunu açmış durumda. Ekranın yüksek yenileme hızı oyunun daha pürüzsüz çalışmasının önünü açarken, oyuncuların da daha yüksek keyif almasını sağlıyor. Yeni güncellemenin oyun kumandalarının joystickleri için destek eklediğini de belirtelim. Söz konusu mobil konsollar olduğunda Nintendo Switch’te oyunun 30 fps ile sınırlandırıldığını da not düşmekte fayda var. PS4 ve Xbox’sa oyunu bildiğiniz gibi 60 fps’de çalıştırıyor. PC versiyonu zaten donanımınızın gelişmişliğine göre size bir kare hızı sunuyor.

Tabii şunu da belirtmekte fayda var. iPad Pro’da 120 fps deneyimi istiyorsanız çözünürlükten fedakarlık yapmanız gerekiyor. Oyun, “Epic” grafik ayarlarında 30 fps, “Yüksek” grafik ayarlarında 60 fps’ye izin veriyor. 120 fps için grafik ayarı “Orta”ya çekiliyor. Kare hızı mı yoksa grafiklerin kalitesi mi, bu karar oyuncuya kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro modelleri mobil oyun deneyiminde iddialı

Apple’ın Arcade servisi ve son işletim sistemiyle gelen Xbox ve PS4 kumanda desteği halihazırda yeni nesil tabletlerdeki oyun deneyimini ciddi anlamda iyileştirmişti. Arcade servisini deneme şansınız oldu mu bilemiyoruz, ancak Apple’ın başarılı başlıkları bir araya getirdiğini söyleyebiliriz. Arcade servisinin dışında kalan üçüncü parti geliştiricilerin ise bu tarz destekleri, mobil tarafta oyun deneyimine olan ilgiyi artırıyor şüphesiz. Epic Games Fortnite için iOS’e 2018’de de bir güncelleme yayınlamış ve iPhone Xs ve iPhone XR modellerinde 60 fps oyun deneyiminin önünü açmıştı.

İlginizi çekebilir

PUBG Mobile 11. sezon tanıtımı