reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp cephesinden dikkat çekici başarı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir kilometre taşını daha geride bırakırken Google cephesinde bir başarıya imza atıyor.

Advertisement

Aylık 1,5 milyar aktif kullanıcıya sahip olan popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, bu alanda en çok kullanılan uygulama olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Mesajlaşma uygulaması Android mağazasında 5 milyar indirmeyi geride bırakmış durumda. Bu da WhatsApp’ı Google’ın uygulamaları dışında bu kadar indirmeye ulaşan ikinci uygulama yapıyor. Google uygulamalarının Android cihazlarda ön yüklü geldiği düşünülünce, WhatsApp’ın başarısı daha net anlaşılıyor. İlk uygulama ise Facebook oluyor. Geçtiğimiz yıl 5 milyar indirmeyi geride bırakan Facebook’un bunu Samsung ve diğer üreticilerle yaptığı anlaşmaya borçlu olduğunu kaydedelim. Bazı Android cihazlarda Facebook da ön yüklü uygulamalar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor

En yaygın iletişim uygulaması olarak WhatsApp’ın geçmişte bazı cihazlarda ön yüklü geldiğini de kaydedelim. Bu indirme sayısına onlar da dahil. 5 milyar kulübüne dahil olan uygulama ise yeniliklerle gelişmeye devam ediyor. Uygulamanın bu denli popüler olmasıyla Facebook da yeni kazanç yolları arıyor. Son olarak bu yıldan itibaren WhatsApp’ın Durum sekmesine bir diğer Facebook şirketi olan Instagram’da olduğu gibi reklamların gelmesi bekleniyordu. Fakat neyse ki Facebook şimdilik bu reklam kararından vazgeçmiş gibi duruyor. O haberimize ilişkin detayları buradan okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

35 saatlik müzik deneyimi sunan kablosuz kulaklık: BeoPlay E8