reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Arteon

Uzak Doğu’nun kadrajında; Volkswagen Arteon Shooting Brake tanıtım öncesinde sızdı

Çin pazarına özel olarak sunulacak olan Volkswagen Arteon versiyonu, ortaya çıkan görüntüleri üzerinden kısa sürede gündeme oturdu.

Geçtiğimiz hafta içerisinde sınırlı adetlerde üretilecek R-Line Edition versiyonu üzerinden gündeme gelen Volkswagen Arteon, bir süre daha satır başında olacak gibi. Markasının Uzak Doğu pazarında CC olarak satacağına dair detayların eşliğinde karşımıza çıkan shooting brake versiyonu kısa süre Çin medyasının en popüleri haline geldi. Tanıtımı öncesinde ortaya çıkan iki parçalık sızıntı görseli üzerinden detaylarına bakabileceğimiz modelin Çin’de CC Travel Edition adıyla satışa sunulacağı da yine yerel basında bahsi geçen noktalar arasında. Avrupa pazarı için düşünülmeyen modelin, Volkswagen’in bölgedeki ortağı konumunda olan FAW grubu ile ortak geliştirildiği de bilinmesi gereken detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Arteon, CC olarak Çin’de sunulacak

Tasarım itibarıyla Avrupa pazarında satılan versiyona büyük oranda benzeyen modeldeki temel farklılık, onu farklı sınıfta konumlandıran yapısıyla birlikte geliyor. Bu kapsamda D sütunundan başlayan değişimlerle birlikte tavana entegre edilen çıtayı da atlamamak gerek. Çin medyasından gelen bilgilere göz gezdiğimizde CC Travel Edition’ın kaputunun altında 2.0 litrelik benzinli motorun yer alacağını görüyoruz. İki farklı güç seçeneğiyle tercihi söz konusu olan bu motor giriş seviyesinde 186 PS güç ve 320 Nm tork vadediyor. Üst pakette ise 220 PS güç ve 350 Nm’lik değerler karşımıza çıkmakta. Standart olarak 7 iler çift kavrama şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapıyı da beraberinde getireceği söylenen modelin tüm detayları kısa süre içerisinde netlik kazanacak.

İlgili video

Golf çarpışma testi