reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

iPad Pro ve iPad mini 4 de 9 Eylül’de tanıtılabilir

Apple’ın 9 Eylül’de düzenleyeceği etkinlik için artık çok az bir süre kaldı. Şirketin bu etkinlikte iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve yeni nesil Apple TV’yi görücüye çıkaracağına artık kesin gözüyle bakılıyor. Gelen son haberlere göre Apple bu etkinlikte bir sürpriz yapıp iPad Pro’yu da tanıtacak.

Apple’a yakınlığıyla bilinene 9to5Mac’in aktardığı habere göre Apple, önümüzdeki hafta çarşamba günü gerçekleşecek etkinlikte iPad Pro ve iPad mini 4’ün de duyurusunu gerçekleştirecek. Ekranının 12,3 ve 12,9 inç aralığında olması beklenen iPad Pro’nun A9 işlemci, 2 GB RAM ve stylus gib özelliklerle birlikte geleceği uzun zamandır konuşuluyor. iOS 9.1 işletim sistemli tabletin kasım ayında satışa sunulacağı iddia ediliyor.

Apple’ın iPad Pro haricinde iPad mini 4’ü de bu etkinlikte tanıtma ihtimali bulunuyor. iPad mini 3’ün performans açısından geliştirmeler yapılmış bir modeli olmasını beklediğimiz tabletin detayları henüz açığa çıkmış değil. Bu arada Apple’ın iPad Air 3’ü bu yıl duyurmayıp önümüzdeki yıl bu tableti duyuracağı belirtiliyor. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek etkinlikteki tüm detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz, takipte kalın.

*Haberde kullanılan görsel temsilidir.