reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 10 Pro ile çekilmiş birbirinden çekici “kış” fotoğrafları

Henüz hemen her şehirde karın tadını çıkaramasak da “kış” temalı fotoğraflar kendini göstermeye başladı. Huawei Mate 10 Pro ile çekilmiş kareler ise adeta ortaya büyüleyici bir atmosfer koyuyor.

Mevsim konseptleri hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçıların üzerinde çalışmayı sevdiği kompozisyonlar arasında yer alıyor. Yaz gelince deniz, kum, güneş temalı fotoğraflar, sonbaharda kızıl yaprakların süslediği manzara fotoğraflarına dönüşürken; kış ise karın büyüleyiciliğini ortaya sermek için alan yaratıyor. Bembeyaz bir örtüyle kaplanmış manzaralardan kar taneleriyle süslenmiş, hatta neredeyse ince ince işlenmiş kadrajlara kadar pek çok alternatif de beraberinde geliyor. Ancak yoğun kar yağışlı alanlarda fotoğraf çekimi pek kolay olmuyor. Kardan yansıyan güneş ışığı örneğin çok parlak olabiliyor ya da çekim sırasında bastıran yoğun yağış fotoğrafçıları zor durumda bırakabiliyor.

Huawei Mate 10 Pro’nun Leica imzalı çift arka kamerası ise işleri biraz kolaylaştırıyor. Leica tecrübesini mobile taşıyan cihaz, yapay zeka desteği sayesinde en iyi kareleri çekmenize yardımcı oluyor. f/1.6 diyafram açıklığına sahip Leica Çift Lens ile düşük ışıkta da başarılı sonuçlar alabileceğiniz kamera 20 MP tek renkli sensör ve Optik Görüntü Sabitleme özelliğine sahip 12 MP RGB sensörüyle geliyor. İsterseniz kış fotoğraflarını monochrome çekimlerle daha da büyüleyici hale getirebilirsiniz. Yapay zeka desteği sayesinde manzara, bitki, gökyüzü hatta kar çektiğinizi dahi anlayabilen kamera kuşkusuz en büyük yardımcınız. Tabii bir de 6 inçlik ekranın 18:9 en-boy oranıyla rahat bir çalışma alanı sağladığını da eklemeden geçmeyelim.

Huawei Mate 10 Pro ile çekilmiş kış temalı fotoğraflara haberin devamından bakabilirsiniz.

Galeri