reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Lite

Çentikli “Huawei P20 Lite” bu sefer gerçek görselleriyle karşımızda

Huawei‘nin yeni P20 ailesinde yer alacak alt seviye modeli P20 Lite, şimdi de gerçek görselleriyle karşımıza çıktı. Çentiğiyle ilginç duran telefon, birçok kişinin merakla beklediği modeller arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile çakışmamak için 27 Mart tarihinde Paris’te tanıtılacak yeni Huawei P20 ailesi, son günlerde özellikle P20 Lite ile gündeme geliyor. P20 ile P20 Plus’ın altına konumlandırılan Lite, bu sefer gerçek görselleriyle karşımızda bulunuyor. Daha önceki taslak tasarımların doğru olduğunu gösteren bu görseller, modelin çentiğini de kesinleştiriyor. Apple iPhone X’da olduğu kadar yer kaplamayan çentik, ekranın köşelerden yukarıya kadar çıkmasına imkan tanıyor. Yüz tanıma teknolojisini getireceği konuşulan bu çentik, yine bir çok kişinin istemediği detaylar arasında yer alıyor. iPhone X’dan farklı olarak altında kalın bir çerçeve bulunan telefon, bu açıdan biraz geride kalıyor. Çünkü bu alt bölümde fiziksel bir home butonu bulunmuyor. Dikey olarak konumlandırılmış iki arka kameraya sahip olan Lite, parmak izi sensörünü de burada taşıyor. Midnight Black, Klein Blue ve Sakura renkleriyle satışa çıkacak telefon, 148.6 x 71.2 x 7.4 mm boyutlara sahip. Belirtildiği kadarıyla 5.7 inç boyutunda 2200×1800 piksel 18:9 bir ekran ile gelen telefona, gücünü ise Kirin 970 ya da güncellenmiş Kiri 659’un vermesi bekleniyor. Telefonda 3.5mm kulaklık girişi ise bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Lite

Huawei P20 ailesi zorlu bir rekabete hazırlanıyor

Özellikle Galaxy S9 ailesi karşısında öne çıkmaları oldukça zor olacak gibi duran P20 ailesi, farkını kamera tarafında koymaya çalışacak. P20 ve P20 Plus’a 40 megapiksellik 3 lensli arka kamera koyacak Huawei, yapay zekanın da yardımıyla bu tarafta sınırları zorlayacak.