reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20

Yeni Huawei akıllı telefonların en önemli detayı kesinleşti [Video]

Huawei, biliyorsunuz son haftalarda sürekli olarak yeni akıllı telefonlarıyla gündeme geliyor. Bugün kısa bir video davetiye yayımlayan şirket, sonunda telefonların isimlerini kesinleştiriyor.

Huawei, yeni akıllı telefonlarını resmi olarak 27 Mart tarihinde Paris’te tanıtmaya hazırlanıyor. Bu açıdan MWC 2018‘in dışına çıkan firma, son yayımladığı daveti ile modellerin isimlerini de kesinleştiriyor. Buna göre P10 ve P10 Plus’ın yerini alacak telefonlar kesin olarak P20 ve P20 Plus olarak isimlendirilecek. Şimdiye kadar P11 ile P11 Plus ihtimalinin de masada olduğu modeller, rakamsal olarak büyük bir artış getiriyor. Bu iki yeni modele ek olarak bir de P20 Lite‘ın görücüye çıkartılması bekleniyor. Daha önce yayımlanan davetiyede oluğu gibi yenisinde de yine “See Mooore with AI” merkezde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay zeka ile daha fazlasını görün cümlesi, “OOO” ibaresiyle üçlü kameraya gönderme yapıyor gibi görünüyor. Dün duyduğumuz kadarıyla sadece P20 Plus modelinde 40 megapiksellik bir üçlü kamera sisteminin yer alacağı belirtiliyor. Normal P20’nin artık iki kamerayla geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Daha önce gelen bilgilere göreyse cihazların önünde iPhone X gibi yüz tanıyabilecek bir kamera sistemi yer alıyor. Roland Quandt’a göreyse P20 ile P20 Plus, Ceramic Black ve Twilight renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. P20 Lite ise Midnight Black, Klein Blue ve Sakura Pink renkleriyle satışa sunulacak deniyor.

Huawei, P20 ailesiyle zorlu bir rekabete hazırlanıyor

Özellikle kamera tarafında çok büyü beklentinin olduğu modeller için gördüğünüz üzere çok az kalmış durumda. Oldukça zorlu bir rekabete hazırlanan modeller, Mate 10 Pro’nun izinden dikkat çekecek gibi duruyor.