reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20
Huawei P20
Huawei P20
Huawei P20

Üç kameralı Huawei P20 Pro’nun yeni taslak tasarımları sızdı

Huawei’nin yeni amiral gemisi telefonu P20 ve P20 Pro’nun tanıtımına sayılı günler kala telefonun yeni taslak tasarımları ortaya çıktı.

Şirketin önümüzdeki günlerde P20 ve P20 Pro haricinde daha düşük fiyata satılacak P20 Lite’ı da tanıtacağı belirtiliyor. Tasarım açısından iPhone X’dan izler taşıyan telefonda iPhone X’da olduğu gibi dikey olarak konumlandırılmış kamera sistemi kullanılıyor. iPhone’daki gibi geniş olmasa da telefonda ince çentik yer alıyor. Üst kısmında ince ekran çerçevelerinin göze çarptığı telefonun alt kısmında parmak izi sensörü bulunuyor. Bilindiği üzere Huawei, P20 serisinin üç yeni modelini tanıtma hazırlığı içinde. P20 serisinin amera performansıyla fark yaratması bekleniyor. Bir önceki modelde telefonun ana kamerası RGB sensöre, ikinci kamera ise monokrom sensöre destek veriyordu.  Her iki kameradan elde edilen verilerle daha kaliteli fotoğraflar çekilebiliyordu. Kulağımıza gelen son haber ise çift kameranın yanına ekstradan bir kameranın geleceği yönünde. P20 Pro’da yer alacağı belirtilen 40 megapiksel çözünürlüklü üçüncü kameranın 5 kat hibrit yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor. P20 Pro’da yer alacağı ifade edilen 80 mm telefoto lens yardımıyla kullanıcıların uzaktaki nesneleri çok daha yakınlaştırabileceği söyleniyor.“Pro” adı verilen gece modunda ise düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği dile getiriliyor.

Huawei P20 serisi güçlü performansıyla ve kamerasıyla fark yaratacak

Her iki telefonda da 19:9 en boy oranlı ve 2.240 x .1080 piksel çözünürlüklü ekran yer alması bekleniyor. 2,4 GHz hızında çalışan Kirin 970 işlemcisinden güç almasını beklediğimiz P20’nin siyah, mavi ve pembe-altın renk seçenekleriyle; P20 Pro’nun ise siyah, mavi ve lila renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.