reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro’yu parçalarına ayırdılar

En son iPhone X’u parçalarına ayıran iFixit şimdi de Huawei’nin amiral gemisi telefonu Mate 10 Pro’yu mercek altına aldı. Ön ve ara yüzeyinde cam tasarım kullanılsa da telefonda kablosuz şarjın olmamasına anlam veremeyen iFixit, telefonun Mate 10’un sahip olmadığı IP67 serfifikasına sahip olduğunu belirtti.

Telefonu parçalarına ayırmanın ilk etapta kolay olduğunu söyleyen iFixit, daha sonraki aşamalarda bu işlemin zorlaştığını ifade ediyor.  Ön kameranın ekrana tam olarak vidalandığını dile getiren iFixit, ekranın kırılmadan kolayca çıkartılamadığını söylüyor. USB, hoparlör ve anakartın kolayca çıkarıldığını söyleyen iFixit, Mate 10 Pro’daki Philips imzalı vidaların ekranın altında gömülü olduğunu söylüyor vetelefondaki ön kameranın bir hasar görmesi durumunda bunun pahalıya patlayacağını dile getiriyor. Ön kameranın ekranla birlikte değiştirildiğini ifade eden iFixit, ekran çıkarmaya çalışırken hasar alabileceğini söylüyor. Ekran değiştirilmesi için neredeyse her bileşenin kaldırılması gerektiği de belirtiliyor.

Amiral gemisi telefonlara yapay zeka destekli yeni bir soluk: Huawei Mate 10 Pro

Kirin 970 işlemcisiyle çok daha hızlı ve kişiselleştirilmiş bir mobil deneyim vadeden Mate 10 Pro’da 6 inçlik FullView ekran bulunuyor. Huawei Mate 10 16:9 ekran oranıyla gelirken, Mate 10 Pro 18:9 OLED panele sahip. HDR10 özelliği sayesinde canlı ve keskin renkler sunabilen cihazlar, multimedya deneyimini de artırıyor. Her iki model de Leica çift arka kamerayla gelirken, Mate 10 Pro aynı zamanda IP67 derecesinde suya ve toza da dayanıklı. Pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için güç dağıtımını akıllıca ayarlayabilen pil yönetim sistemine sahip Mate 10 Pro, 4.000 mAh güce sahip pille geliyor. Süper hızlı şarj teknolojisine sahip telefon 30 dakikada yüzde 58 şarja ulaşabiliyor. Kutudan Android 8.0 ile çıkan telefonda tamamen yenilenmiş EMUI 8.0 arayüzü yer alıyor.  Türkiye satış fiyatı kısa bir süre önce açıklanan telefonun tüm detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Video