reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Marriott

Banyo kapılarını çizim tahtasına dönüştüren ilginç teknoloji [Video]

Banyo yaparken tamamen yalnız kalıyoruz. Sıcak suyun etkisiyle bu durum yaratıcılığı ciddi anlamda artırırken, Marriott karşımıza pratikte kullanıma geçecek çok ilginç bir teknoloji ile çıkıyor.

Advertisement

Genelde sıcak suyla yıkandığımız için ortamda oluşan buhar cam banyo kapılarını tamamen buğulu hale getiriyor. İnsanlar bu buğulu camlara bir şeyler yazmayı ve çizmeyi de oldukça seviyor. İşte bunu değerlendiren Marriott, geliştirdiği özel cam banyo kapılarıyla bu çizilenleri paylaşılabilir hale getiriyor. İki ay boyunca yenilenen Kaliforniya Irvine’da yer alan otel içinde denenecek teknoloji, henüz tam olarak detaylanmış değil. Gördüğümüz kadarıyla buğulu cama çizdiklerinizi kaydederek akıllı telefona aktaran teknoloji, kaydetme ile silme olmak üzere iki farklı tuşa da sahip. Deneme sürecine girdikten sonra kullanıcıların geri bildirimlerine göre güncelleneceği söylenen teknoloji, banyoda yaratıcılığı açılanları oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Buğulu camları adeta bir tuval haline getiren teknoloji, en iyi fikirlerin banyoda gelmesi fenomenini kalıcı hale getiriyor.

Marriott amacında ciddi görünüyor

Şirket bu ilginç amacı için aşağıda görebileceğiniz tanıtım videosunu da hazırlamış durumda. 2018 kış aylarını işaret eden video, sistemin nasıl çalıştığını çok açık olmasa da gözler önüne seriyor. Birçok kişinin beğenip, birçok kişinin de gereksiz bulduğu bu teknoloji hakkında size ne düşünüyorsunuz?

Video