reklamı kapat

POPÜLER

Bir fotoğraf stüdyosu olarak küvet

Bazen zorlukların üstesinden gelmek için yaratıcılığınızı kullanmanız gerekir. Hele de konu fotoğrafçılık olduğunda, kullanıcıların öyle enteresan çözümleri oluyor ki şaşmamak elde değil. Polonyalı fotoğrafçı Rafael Krasa‘nın banyo küvetini sonsuz fon olarak kulandığı çekim de bu enteresan durumlara bir örnek.

Fotoğrafçı Rafael Krasa, fotoğraf makinesi askısı üreten Eupidere adlı bir firma için ürün fotoğrafı çekmek isterken banyosunu fotoğraf stüdyosuna çevirmek durumunda kalmış. Çekim için yeterli ekipmanı olmadığını fark eden Krasa, banyo küvetini hem fotoğrafı çekilecek obje için masa hem de kendi fotoğraf makinesi için tripod olarak kullanarak bir taşla iki kuş vurmuş. Beyaz olduğu için ışık kullanımına da katkı sağlayan küvette zemine koyduğu makineyi, Wi-Fi bağlantısı üzerinden akıllı telefonu ile kontrol eden Krasa, küvetin üzerine yerleştirdiği yarı saydam reflektörle de düşen ışık miktarını ayarlamış.

Eudipere
Sonuçlara bakınca kurulumun bir önemi olmadığı anlaşılıyor çünkü stüdyoda çekilmiş ürün fotoğraflarından hiçbir farkı yok gibi görünüyor. Ürünün fotoğraflarını firmanın web sitesinden de görebilirsiniz.

Eudipere
Bu pratik çözümün sahibi olan Krasa, “Profesyonel görünmenize gerek yok, sadece sonuçlar önemlidir.” diyerek konuyu da özetliyor aslında.