reklamı kapat

POPÜLER

bathroom

Hayalinizdeki banyoyu gerçeğe dönüştüren VR yazılımı

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz sanal gerçeklik gözlükleri banyolarını yenilemeyi planlayan kullanıcılara kolaylık sağlayacağa benziyor. 3D tasarım yazılımları sunan WHITECAD’in Samsung Gear VR aracılığıyla kullanılabilen yazılımı, taşıdığı özelliklerle dünyada da bir ilk olma özelliğini taşıyor.

WHITECAD’in geliştirdiği banyo tasarım programı KAREO ile banyolarını yenilemek isteyenler, hayal ettikleri banyolara daha rahat ulaşabiliyor. WHITECAD yazılımı kullanan bir mağazada beğenilen ürünler, 10 dakikadan az bir sürede gerçek ölçüleriyle görülebiliyor. Sanal gerçeklik teknolojisiyle banyolarının gerçek ürünlerle döşenmiş hallerini deneyimleyebilen kullanıcılar, bunu Samsung Gear VR entegrasyonunu içeren yazılım sayesinde gerçekleştiriyor.

ilker yegit
Banyo seçimi ve değişimi işleminin tüketiciler açısından oldukça sıkıntılı bir süreç olduğuna dikkat çeken WHITECAD Genel Müdürü İlker Yeğit; “Kareo programı ile bu zahmetli araştırma, karşılaştırma ve karar verme sürecinin haftalardan dakikalara iniyor, tüketici hiçbir riske girmeden banyosunun yeni halini görebiliyor. Mağazaların dijital dönüşümüne de önemli bir katkı sağlıyoruz.” dedi.

Web tabanlı tasarım yazılımlarıyla bu deneyimi daha da geliştirdiklerini ve artık herkesin evinde bu deneyimi yaşayabileceğini belirten Yeğit; banyoda elde ettikleri verimli uygulama sonuçları doğrultusunda VR teknolojili bu yazılımın, ofisler ile evlerin mutfak, salon, oturma ve yatak odası gibi diğer alanlarında da kullanılabilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Yazılımı Türkiye genelindeki tüm bayilerinde rahatlıkla kullanan sektörün öncü vitrifiye firmaları ise, programın yarattığı “zaman, işçilik, mesai” gibi maliyet tasarrufundan duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

YORUMLAR