reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear VR

Yeni Samsung Gear VR sanal gerçeklik deneyimini daha kolaylaştırıyor

Samsung, Mobil Dünya Kongresi’nde Galaxy S8’i tanıtmasa da yeni sanal gerçeklik gözlüğünün duyurusunu gerçekleştirdi. Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde olduğu gibi yeni Gear VR’ın kontrol cihazıyla geleceği açıklandı. Mobil Dünya Kongresi 2017’de tanıtılan kontrol cihazına sahip Gear VR, Samsung’un sanal gerçeklik ekosistemini genişleterek kullanıcıların VR içeriğiyle daha çok etkileşime geçmelerini sağlıyor.

Gear VR ile gelen kontrol cihazı, ergonomik ve yuvarlak hatlı tasarımıyla tek elle optimum kullanım ve rahatlık sağlıyor. En aza indirilmiş kafa hareketiyle daha iyi etkileşim yaratarak konforlu bir deneyim vadeden gözlük, bunun yanında şu özelliklere destek veriyor:

Daha iyi bir VR deneyimi için farklı hareket girdileri – Touchpad, VR uygulamalarında daha hızlı seçme ve etkileşim imkânı sunuyor ve işaret etme, sürükleyip ve bırakma, eğme ve ateş etme gibi çeşitli hareket biçimlerini mümkün kılarken tetik sayesinde gelişmiş oyun deneyimleri mümkün hale geliyor.

Uzun süreli kullanım için en aza indirilmiş hareket – Kontrol cihazının üzerinde yer alan Ana Ekran, Ses ve Geri tuşları kullanıcıların ihtiyaç duyabilecekleri her şeye kolayca ulaşmalarını sağlayarak sürükleyici içeriğe odaklanabilmelerini sağlıyor.

Konforlu oyun deneyimi için güvenli tutuş – Kontrol cihazının bilek kayışı en haraketli anlarda bile konforlu kullanım için güvenli bir tutuş sağlıyor.

Samsung Electronics Mobil İletişim Birimi Başkan Yardımcısı YH Lee şunları söyledi: “Samsung’da VR deneyimlerinin standartlarını belirlemeye ve aşmaya, bu deneyimleri daha ulaşılabilir hale getirmekle birlikte en yüksek kaliteyi sunmaya odaklanıyoruz” dedi ve devam etti: “Kontrol cihazıyla gelen Gear VR, sanal gerçeklik ekosistemimizi genişleterek tüketicilerin ister oyun ister video olsun VR içeriğiyle daha çok etkileşime geçmelerine ve dahil olmalarına yardımcı oluyor.” Kontrol cihazına sahip Gear VR; kapsamlı bir izleme deneyimi için 101 derece FOV’a (Görüş Alanı) sahip 42mm’lik lensler ve hareketli görüntüye bağlı baş ağrısını en aza indirmek için geliştirilmiş bozulma düzeltme teknolojisi ile geliyor. Kontrol cihazına sahip Gear VR, dahili dönüştürücüsüyle hem mikro USB hem de USB Type-C destekliyor. Gear VR ayrıca, kumandayı kullanılmadığı zamanlarda taşımak için başlık üzerinde bir kayışa sahip.

Samsung Gear VR’nin en son sürümü Galaxy S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6 ve S6 edge ile uyumlu olduğunu belirtelim.