reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear VR gelecekte daha kullanışlı bir hal alacak

Geleceğin teknolojisi olarak görünen sanal gerçeklik ilerleme kaydettikçe bu pazar da giderek genişliyor. Yeni isimlerin dahil olduğu yarışta asıl mücadele şimdilik büyük firmalar arasında gerçekleşiyor. Sanal gerçeklik piyasasında hükmü süren Samsung Gear VR da liderliği kimselere kaptırmak istemiyor. Bu sebeple yeni sanal gerçeklik gözlüklerinin oyun kumandasıyla birlikte gelmesi planlanıyor.

Daha önce duyurduğumuz verilere göre 2016 yılında toplamda 6,3 milyon VR cihazı satıldı. 1 milyon satış sınırını aşmayı sadece Samsung Gear VR başardı. 4.51 milyon satışla zirveye oturdu. Üstelik başarı sadece satış rakamlarında kalmıyor. Samsung Gear VR çeşitli hastanelerde ağrı kesici olarak da kullanılıyor. Sanal gerçekliğin sadece eğlence ile sınırlı kalmaması, sağlık gibi çeşitli sektörlere yayılması pastanın büyümesini sağlıyor. Tabii bu da daha yoğun bir rekabeti beraberinde getiriyor.

Google’ın geliştirdiği Daydream View son zamanlarda Samsung’a kafa tutmaya başlıyor. Daydream’in farklı özelliklerle öne çıktığının farkında olan Samsung eksiklerinden birini sisteme oyun kumandası ekleyerek kapatmayı planlıyor. İlgi uyandıran bu adım Federal İletişim Kurulu başvurusu ile ortaya çıktı. Şimdiye kadar paylaşılan bilgilere bakılırsa Gear VR‘ın oyun kumandası tek elle kontrol edilebilir olacak. Böylece touch pad’e uzanma derdi ortadan kalkacak.

Samsung Gear VR’a eklenecek oyun kumandası seçeneğine dair henüz fazla bir bilgi bulunmuyor. Bu konuda yeni gelişmeler yaşandıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.