reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 5s Plus

Xiaomi yeni akıllı telefon modelleriyle rekabetten geri kalmayacak

Geçtiğimiz sene tamamen çerçevesiz Xiaomi Mi Mix ile dikkatleri üzerine çeken Xiaomi bu başarısını 2017’de de sürdürmeyi amaçlıyor. Firma bu sene içinde ürün portföyünü genişletmeyi ve Çin‘deki akıllı telefon rekabetinde öne çıkmayı planlıyor.

Akıllı telefonlara dair alternatifler her geçen gün artarken rekabette ayakta kalmak da giderek zorlaşıyor. Bu sebeple üreticiler giderek daha fazla ilgi gören orta segment telefonlara yönelmeye başlıyor. Şimdiye kadar ürettiği cihazlarla beğeni toplayan Xiaomi de benzer bir plana sahip gibi görünüyor. Firma Huawei, Oppo ve Vivo gibi büyük oyuncuların yer aldığı Çin akıllı telefon pazarındaki payını artırmak istiyor. Bunun için de ürün portföyünü genişletmeye yani kullanıcılara daha çok alternatif sunmaya hazırlanıyor.

Xiaomi‘nin bu tercihi beklenmedik diyemeyiz. Ancak yine de ilgi çekici olduğuna değinmekte yarar var. Birkaç sene önce firmanın başında olan Hugo Barra ürün portföylerini ufak tutmayı planladıklarını, sadece bu şekilde kullanıcılara uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunmaya devam edebileceklerini dile getirmişti. Görünen o ki Xiaomi bu konudaki fikrini değiştirdi. Şimdi daha fazla alternatife sahip olmanın pazar payını artırabileceğine inanıyorlar.

Xiaomi’nin bu planı doğrultusunda tedarik zincirini genişletmesi, böylece orta ve üst segment yeni modelleri satışa sunması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER