reklamı kapat

POPÜLER

LG G6

LG G6’nın kamera özellikleri resmiyete kavuştu

LG G6’nın tanıtımına kısa süre kala sızıntılar bolca yaşanıyor fakat bu kez ortaya çıkan bilgiler diğerlerine göre biraz daha farklı. Zira LG G6’nın kamerasıyla ilgili olarak ortaya çıkan bilgiler iddia değil, LG’nin kendi açıklamaları.

Advertisement

Belirtilenlere göre LG G6’nın ön tarafındaki kamera geniş açı sunacak ve 100 derece açıyla fotoğraf veya video çekimini mümkün hale getirecek. Ön kameranın çözünürlüğüyle ilgili herhangi bir bilgi verilmese de kameranın en az 5 megapiksel çözünürlüğünde ve 1.9 diyafram değerinde olacağı düşünülüyor. Bu diyafram değeri ve geniş açıyla birlikte selfie tutkunları için LG G6’nın öncelikli tercih olabileceğini öngörmek mümkün.

Arka tarafa baktığımızda ise 13 megapiksel çözünürlüğünde çift kamera bizleri karşılıyor. Bu kameralardan birinin 125 derece geniş açı sunacağu, diğerinin ise normal bir değerde olacağı belirtiliyor. Böylece dijital yakınlaştırmaya gerek kalmadığı için görüntü kalitesinden ödün vermeden yakınlaştırma yapılabiliyor.  LG V20’nin aksine LG G6’nın çift arka kamerası arasında çözünürlük farkının bulunmayacağı söyleniyor. Her iki kameranın da 13 megapiksel çözünürlük sunacağı ifade ediliyor. Kamera konusunda bu zamana kadar iddialı işler ortaya koyan LG, yeni amiral gemisiyle zorlu rakiplerini geçmeyi başaracak mı, bunu hep birlikte göreceğiz. LG G6 tüm detaylarıyla MWC 2017’de karşımıza çıkacak