reklamı kapat

POPÜLER

KOHLER Konnect

Kohler, Konnect platformu ile ayna dahil tüm banyoyu akıllı hale getiriyor

CES 2018 kapsamında çok ilginç akıllı ürünler göreceğiz. Bunların başlangıcı yapan büyük üretici Kohler, geliştirdiği Konnect platformu ile tüm banyoyu akıllı hale getiriyor. Ancak bunlar arasından akıllı ayna “Verdera Voice Lighted” sıyrılmayı başarıyor.

Şirketin CES 2018‘de tüketicilerin karşısına çıkartacağı akıllı ayna Verdera Voice Lighted, bünyesinde Amazon Alexa’yı barındırıyor. Dijital asistan Alexa‘ya sahip ilk akıllı ayna olduğu belirtilen ürün, yüzlerce sesli komuta destek veriyor. Yani asistan ile sesli iletişime imkan tanıyan ürün, oldukça da büyük bir boyuta sahip. Bünyesinde yer alan iki büyük ışık ile özellikle makyaj sürecini kolaylaştıracağı görülen ayna, ev içerisindeki diğer ürünlerle de bağlantı kurabiliyor. Evdeki ortak Wi-Fi ağına bağlanan ürün, Alexa geliştikçe kendisini geliştirecek bir altyapı kullanıyor. Bu da onu geleceğe yönelik eskimeyecek bir ürün haline getiriyor.

KOHLER Konnect
KOHLER Konnect
KOHLER Konnect
KOHLER Konnect
KOHLER Konnect

Kohler Konnect platformu tüm banyoyu akıllı hale getiriyor

Bu platformu kullanan tüm ürünlerin sesli kontrole imkan tanıyacağı belirtiliyor. Yani kişiler “akıllı” tuvaletinde otururken sesli olarak akıllı küveti doldurabiliyor ya da sıcaklığı ayarlayabiliyor. iOS ile Android uygulaması ile özelleştirilebileceği belirtilen ürünler, söylendiği kadarıyla el hareketlerini de (Kamerasız) belirleyebilecek. Bu noktada küvet, ayna ile tuvalete ek olarak akıllı bir musluk dahi geliştiren firma, tüm bu altyapıyı Microsoft Azure bulut platformu üzerine kuruyor. Akıllı yapı bazı görevlerin otomatik hale getirilmesini sağlarken (Örneğin sabahları küveti siz uyanmadan hazırlama), su kullanım değerlerinin de takip edilebileceği söyleniyor.