reklamı kapat

POPÜLER

Google Jacquard temelli Samsonite Konnect-i Slim ve Konnect-i Standard pahalı modeller

Samsonite’dan Google Jacquard temelinde telefonunuzu yönetebileceğiniz çanta [Video]

Çanta konusunda dev isim Samsonite, bu sefer Google Jacquard temelinde telefonunuzu yönetebileceğiniz sırt çantası ile ses getirdi.

2016’da düzenlediği I/O Geliştiriciler Konferansı kapsamında akıllı giyilebilir teknolojiler için geliştirdiği Project Jacquard‘ı tanıtan Google, 2017 I/O kapsamında da Levi’s ile ortaklaşa hazırladıkları akıllı ceketi görücüye çıkarmıştı. Commuter X isimli bu ceket bünyesinde dokunma hassasiyetine sahip bölgeler barındırıyor ve bu teknoloji el hareketlerinizi algılayabiliyordu. Bu sayede kişiler hareket halindeyken Bluetooth üzerinden bağlandıkları akıllı telefonlarına gelen çağrıları açıp kapatabilirken, ek olarak müzikleri değiştirebiliyor ya da müziğin sesini arttırabiliyordu.

Google Jacquard altyapısı bu sefer Samsonite imzalı Konnect-i isimli şık sırt çantasında bizleri karşıladı. Bu standart bir görüşüne sahip olan ve iki farklı versiyonu bulunan çanta, Jacquard donanımını sol omuz askısındaki bölümde taşıyor. Bu farklı amaçlar için özelleştirilebilen bölüm, teknoloji sayesinde dokunmatik hale geliyor. Telefonlar ile Bluetooth üzerinden bağlantı kurabilen Konnect-i, bahsettiğimiz bölümde yapılacak kaydırma ve vurma / dokunma hareketleriyle örneğin müzik değiştirebiliyor ya da selfie için deklanşörü tetikleyebiliyor. Burada ses açma kapama veya çağrı cevaplama / çağrı kapatma da yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Jacquard temelli Samsonite Konnect-i Slim ve Konnect-i Standard pahalı modeller

Suya dayanıklı modelin Slim versiyonu yurt dışında 199 dolar, standart versiyonu ise 220 dolara satılıyor. Yani bu teknolojik altyapının fiyat açısından karşılığı biraz yüksek oluyor.