reklamı kapat

POPÜLER

Swapery

Telefonlar için hazırlanan otomatik pil istasyonu: Swapery

Akıllı telefonlar için hazırlanan otomatik pil istasyonu Swapery, devam eden CES 2024 fuarı kapsamında tanıtıldı.

Swapery, CES 2024’ün dikkat çeken ürünlerinden oldu. Bu ürün temelde sadece telefonlara odaklanan bir otomatik batarya / pil değiştirme istasyonu. Bunun için akıllı telefonların arkasına özel bir bölüm yapıştırılıyor, bu bölüme de bir harici pil konumlandırılıyor. Telefonun arkasındaki pil yukarıda gördüğünüz istasyona konulduğu zaman otomatik olarak sadece 7 saniye içerisinde değiştiriliyor, böylelikle şarj için beklenmemiş oluyor. Bünyesinde tamamen dolu dört farklı pil taşıyan ürün, firmanın kendi açıklamasına göre bu harici piller ile telefonlara 8 ila 10 saat arasında ekstra bir kullanım süresi getirebiliyor. Telefonların arkasına takılan pillerin USB-C üzerinden ayrı olarak şarj edilmesine de imkan tanıyan firma, model için henüz tüm detayları vermiyor, örneğin harici pillerin kapasitesi şu aşamada bilinmiyor. Henüz herhangi bir fiyatın verilmediği Swapery, 2024’ün ikinci çeyreği bitmeden raflara çıkarılacak. Çok fazla öne çıkması beklenmeyen ürün, bazı kişilere daha iyi çözümler için fikir verebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD’de devam eden CES 2024 fuarında başka ilginç ürünler de tanıtıldı. Örneğin bunlardan birisi sağlık kontrolü yapabilen akıllı ayna Anura MagicMirror oldu. Tanıtım videosunu aşağıda görebileceğiniz ürün, hayati belirtileri kontrol etme ve hastalık riski değerlendirmeleri sağlamak adına çeşitli sensörler, kamera ve sürpriz olmayacağı üzere yapay zekadan yardım alıyor. 21,5-inç boyutundaki Anura MagicMirror, aktarıldığı kadarıyla karşısına geçen kişiyi 30 saniyede tarıyor ve bu süreçte yüzdeki kan akışını izlemek için patentli bir Transdermal Optik Görüntüleme teknolojisi kullanıyor.

Topladığı diğer verileri de kullanarak 100 farklı sağlık parametresini değerlendirebildiği açıklanan ürün, geliştirici isim NuraLogix’e göre kan basıncı, BMI, kalp atış hızı değişkenliği, nabız hızı, nefes alma hızı ve yüz cilt yaşını içeren çok sayıda sağlık bilgisini kayıt altına alabiliyor. Diyabet, kardiyovasküler hastalık, inme, hipertansiyon, yağlı karaciğer hastalığı ve daha fazlası için risk değerlendirmeleri sağlayabildiği ve zihinsel stres ile depresyon riski değerlendirmeleri yaptığı da açıklanan akıllı ayna, kağıt üzerinde çok iddialı görünüyor ancak şimdilik bir satış fiyatı açıklanmıyor.

Swapery yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı