reklamı kapat

POPÜLER

13,5 saatlik pil ömrü vadeden yeni Microsoft Surface Pro tanıtıldı [Video]

Hepimiz bir süredir Microsoft’un yeni nesil Surface Pro’yu tanıtmasını bekliyorduk. Gün yüzüne çıkan bu yeni hibrit bilgisayar tasarımdan çok teknik gelişmelere odaklanıyor.

İlk bakışta bu yeni cihazın Surface Pro 4’ya oldukça benzediğini görüyoruz. Tasarım anlamında büyük bir yenilik olmasa da, Microsoft Surface Pro‘nun pil ömrü öne çıkıyor. 13.5 saat ile selefinden iki kat daha uzun süre pil ömrüne sahip olmayı vadediyor.

Microsoft bu cihazda tercihini yeni nesil Kaby Lake işlemciden yana kullanıyor. Bu cihazı satın almayı arzu edenler işlemci noktasında üç farklı alternatife sahip. Intel core m3‘ün yanı sıra i5 ve i7 seçenekleri de bulunuyor. Hafiza seçeneklerine baktığımızda ise 128 GB’dan başlayıp 1 TB’a kadar uzandığını görüyoruz. Tabii bu değişişiklikler cihazın fiyatına da yansıyor. 12.3 inç boyundaki ekran ise 2736×1824 çözünürlüğe sahip. Windows 10 Pro işletim sistemiyle gelen Surface Pro kamera konusunda da geri kalmıyor. Önde Windows Hello kamerasının yanı sıra 5 megapiksel 1080p HD video çekebilen bir kamera yer alıyor. Arka yüzeyde ise 8 megapiksellik 1080p HD video çekebilen bir kameraya yer verilmiş.

Ön siparişe açılan cihazın yurt dışı satış fiyatı 799 dolardan başlıyor. Kalem, klavye ve fareyi ayrıca satın almak gerekiyor. Surface Pen ismiyle anılan kalemin satış fiyatı ise 99 dolar.

VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=TwWs2jIy4js