reklamı kapat

POPÜLER

2.704 parçalık Porsche GT3 RS LEGO çarpışma testinde! [Video]

Bu zamana kadar günlük hayatta kullandığımız otomobilleri görmeye alıştığımız çarpışma testi bu kez çok farklı bir sınıfa indirgeniyor. Porsche GT3 RS LEGO’nun kamera karşısına geçtiği testte ortaya çıkan görüntüler son zamanlarda karşımıza çıkanlar arasında en keyiflilerden bir tanesi olmaya aday.

Daha güvenli arabalar için” sloganıyla çarpışma testlerini düzenleyen NCAP‘in yayınladığı sonuçlar doğrultusunda standartların belirlendiğini biliyoruz. Belirli kriterler baz alınarak gerçekleştirilen bu testler her sınıfın güvenlik anlamında referans modellerini de ortaya çıkartıyor. Peki otomobil dünyasında güvenlik standartlarını belirleyen bu testlerin oyuncak bir arabayla yapılması ortaya nasıl bir sonuç çıkartır? Üstelik bu oyuncak araba 2.704 parçadan oluşan bir Porsche GT3 RS LEGO projesiyse.


Tıpkı orijinal testlerde olduğu gibi yüksek performanslı kameraların kullanıldığı 1:18 ölçekli Porsche GT3 RS LEGO çarpışma testinde sizlere yönelttiğimiz bu sorunun cevabı son dönemde izlemiş olabileceğiniz en keyif verici bir video ile ortaya çıkıyor. Boyutunun yanı sıra sahip olduğu detaylarıyla da en başarılı LEGO projelerinden bir tanesi olarak kabul edilen Porsche GT3 RS’in testten aldığı sonuçsa aracı alıp piste çıkmayı düşünenler içinse pek iç açıcı değil(!) Sözü fazla uzatmadan sizi parçaları neredeyse atmosfere ulaşan bir çarpışma testinin keyifli videosuyla baş başa bırakalım.

VİDEO