reklamı kapat

POPÜLER

IKEA’nın bütçe dostu akıllı aydınlatma sistemine sesli kontrol özelliği geliyor

Mart ayında bütçe dostu akıllı aydınlatma sistemi TRÅDFRI‘yi duyuran IKEA, akıllı ev ekosistemini sesli kontrolle geliştirmeye hazırlanıyor.

Nesnelerin interneti ile bağlantılı bir yaşam hayatımızın merkezindeki çapını her geçen gün artırmaya devam ediyor. Akıllı ev ekosistemlerine dahil olmak isteyen ürün alternatiflerinin çoğalması da kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Ancak akıllı ev ekosisteminin bir parçası olmak için akıllı olmanın yanı sıra bazı temel özelliklere de sahip olmak gerekiyor. IKEA’nın akıllı aydınlatma sistemi TRÅDFRI de her ne kadar bütçe dostu fiyatıyla dikkat çekse de kontrolü sesle mümkün olmadığı için kullanım kolaylığı konusunda sınıfta kalıyordu. Uzaktan kumanda ya da mobil uygulama aracılığıyla kontrol edilebilen sistem ise şimdi Alexa, Siri ve Google Assistant desteğine kavuşuyor.

IKEA Home Smart ürünlerini geliştiren şirket söz konusu ürünlerin evde halihazırda kullanılan akıllı ev ekosistemine dahil edilebileceğini duyurdu. Uygun fiyata daha işlevsel bir aydınlatma alternatifi sunan IKEA’nın akıllı aydınlatma sistemi, bu teknolojinin yayılmasına da yardımcı olacak gibi görünüyor. Güncellemenin bu yazdan itibaren geçerli olacağını ekleyelim.

IKEA’nın TRÅDFRI akıllı aydınlatma seti Türkiye’de 350 TL‘ye satılıyor. Ampullerin tekil fiyatları ise 50 TL‘den başlıyor.