reklamı kapat

POPÜLER

Ikea

Ikea’dan dikkat çekici bir akıllı ev ürünü geliyor

Ikea, akıllı ev cihazlarını genişletmeye hazırlanıyor. ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC)’de ortaya çıkan bilgilere göre şirket, akıllı perde hazırlığı içinde. Gazeteci Dave Zatz’ın ulaştığı bilgiler neticesinde ortaya çıkan habere göre Ikea, Tradfri serisine motorlu bir akıllı perde eklemeyi düşünüyor.

Akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebileceği belirtilen akıllı perdenin ev kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacağa benziyor. Piyasada akıllı perde çözümleri olsa da fiyatları çok yüksek. Motorlu akıllı perdelerin satış fiyatları yurt dışında 300-400 dolar fiyat aralığında.Ikea’nın piyasaya sunmaya hazırladığı akıllı perdenin ise uygun fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. HomeKit, Google Asistan ve Amazon Alexa ile uyumlu olmasını beklediğimiz perdenin satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ikea’nın akıllı ampullerinin Türkiye fiyatı ne kadar?

Ikea Tradfri serisinde şu anda akıllı aydınlatma sistemleri yer alıyor. Bir adet uzaktan kumanda ve beyaz spektrumlu E27 LED ampulün Türkiye’deki satış fiyatı 219 TL. Bir adet hareket sensörü ve bir adet sıcak beyaz ışık veren E27 ampulü satın almak isterseniz 179 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Ikea’nın akıllı ampüllerine satın almayı düşünüyorsanız buraya tıklamanız yeterli.