reklamı kapat

POPÜLER

IKEA hava temizle cihazı IKEA hava temizle cihazı

IKEA, sehpa formundaki akıllı hava temizle cihazını tanıttı

Dünyanın en büyük mobilya firmalarından IKEA, teknolojik çözümlerini artırmayı sürdürüyor. Bu sefer firmadan bir “akıllı” hava temizleme cihazı geldi.

Aslında bugün karşımıza IKEA imzalı iki farklı akıllı hava temizle cihazı çıktı. Starkvind adı altında çıkan ürünlerden bir tanesi sehpa formunda. Diğeri ise tek bir cihaz olarak tasarlanmış.

Burada en çok dikkat çeken yukarıda gördüğünüz sehpa formunda olan. Birden fazla renge sahip olan ürün, yapısı gereği iki işlevi bir arada görüyor ve ev dekorunun bir parçası oluyor. 189 dolarlık fiyatı olan cihaz, bünyesinde fiziksel bir kontrol menüsü taşıyor.

Ürünü tam olarak akıllı yapmak yani uygulama üzerinden yönetmek adına ise 35 dolarlık ekstra bir ödeme yapmak (Smart Hub için) gerekiyor. Bu biraz garip görünüyor ancak hava temizleme cihazı gibi bir ürün için uygulama kontrolü olmazsa olmaz durmuyor.

Hemen aşağıda gördüğünüz 129 dolarlık diğer model ise birçok benzerinden farklı bir şık tasarıma sahip ve tek başına bir ürün olarak görev yapıyor. Bu üründe de akıllı özellikler 35 dolarlık Smart Hub gerektiriyor.

IKEA hava temizle cihazı IKEA hava temizle cihazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

IKEA hava temizle cihazı dikkat çekiyor

Ortak olarak üçlü filtre sistemine sahip olan ürünler, bunları kullanarak ortamdaki havayı temizliyor ve havadaki partikülleri tutabildikleri için özellikle alerjisi olanların hayatını ciddi seviyede kolaylaştırıyor. Kötü kokuları da ortadan kaldırabildiği aktarılan ürünler, elbette fan temelli çalışıyorlar ve burada hız kontrolü sunuyorlar.

Ekim ayında satışa sunulacak ürünlerin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. IKEA’nın elektronik tarafı Türkiye’de çok gelişmiş değil. IKEA’nın yakın zaman önce tanıttığı bütçe dostu hava temizleme cihazının detayları ise burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi