reklamı kapat

POPÜLER

Ikea

Ikea’nın akıllı perdesinin satış tarihi belli oldu

Ikea’nın akıllı perdesiyle ilgili haberi kısa bir süre önce sizlere aktarmıştık. Ikea perdeyle ilgili yeni bir haber ortaya çıktı.

Ikea tarafından onaylanan habere göre akıllı perdenin satış tarihi belli oldu. 1 Nisan’da Amerika’da piyasaya sunulacağı belirtilen perdenin Avrupa satış tarihi açıklanmasa da aynı dönemde Avrupa’da ve Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor. Kadrilj ve Fyrtur olmak üzere iki farklı versiyonla geleceği belirtilen akıllı perdede karartma perdesinin de olacağı söyleniyor. Kadrilj perdeleri için fiyatların 99,95 eurodan başlayacağı ve bunun da 113 dolar eşit olduğu söyleniyor. Fiyatlar, büyüklük bazında büyüyerek, 158 dolara kadar çıkacağı ifade ediliyor. Karartma akıllı perdelin fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelecekte akıllı perdeleri daha çok göreceğiz

Akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebileceği belirtilen akıllı perdenin ev kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacağa benziyor. Piyasada akıllı perde çözümleri olsa da fiyatları çok yüksek. Motorlu akıllı perdelerin satış fiyatları yurt dışında 300-400 dolar fiyat aralığında.

Ikea’nın piyasaya sunmaya hazırladığı akıllı perdenin ise uygun fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. HomeKit, Google Asistan ve Amazon Alexa ile uyumlu olmasını beklediğimiz perdenin satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil. Ikea akıllı perdenin Türkiye’de de satışa sunulması beklenirken akıllı perdenin Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz ortaya çıkmadı. Akıllı perdeyle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.