reklamı kapat

POPÜLER

Instagram
Instagram

Instagram için getirilen çok faydalı yeni özellik

Sosyal medya devi Facebook‘un popüler platformu Instagram, birden fazla hesaba sahip kullanıcıları mutlu edecek bir özellikle gündemde.

Biliyorsunuz Instagram‘da birden fazla hesap kullanılabiliyor. Ancak bu hesaplarda paylaşım yapmak için tek tek her hesabın içerisine girilmesi gerekiyor. İşte bu durum artık söz konusu değil. Çünkü firma yaptığı güncelleme ile uygulamaya (Şimdilik sadece iOS) çoklu paylaşım desteği getirdi. Bu sayede kişiler bir hesapta hazırladıkları içeriği aynı anda diğer hesaplarında da paylaşabiliyor. Oldukça kullanışlı duran özellik, genel olarak büyük zaman kazancı anlamına geliyor. Yakın zamanda herkese açılacak denilen özellik, paylaşım sayfasının altına konan “Diğer hesaplarda paylaş” bölümünden kolaylıkla yönetilebiliyor. Özellikle şirketler için güzel duran yeni altyapı, uzun süredir yüksek oranda talep ediliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram

Instagram en son çok tepki çeken bir konuda gündeme gelmişti

Instagram, geçtiğimiz ay büyük ses getiren bir değişiklik yapmıştı. Servisin ana sayfasında dikey olarak giden bir akış bulunuyor. Yani kişiler takip ettikleri kişilerin attıkları videolar ve fotoğraflar arasında aşağıya ya da yukarıya kaydırarak geziyor. İşte bunu değiştiren Instagram, süreci beklenmedik bir adım atarak yatay hale getirmişti. Ana akışı Hikayeler özelliğinde olduğu gibi yana doğru akar hale getiren firma, bu değişiklik yüzünden adeta topa tutuldu. Kullanıcılar özellikle Twitter üzerinden atılan adıma inanılmaz bir tepki göstermeye başladı. Olayın büyüdüğünü fark eden ve bir açıklama yapan şirket, bunun bir hata olduğunu belirtti ve herkesin ana akışını tekrardan eski haline yani dikey yapıya döndürdü.

İlginizi Çekebilir

Firmanın video platformu IGTV