reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi IKEA
Xiaomi IKEA
Xiaomi IKEA

Xiaomi ve IKEA arasında dikkat çeken ortaklık

Çin’in yükselen teknoloji şirketi Xiaomi, dünya genelinde faaliyet gösteren IKEA ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Peki bu ortaklığın arkasında tam olarak ne bulunuyor?

Xiaomi, birçok rakibinden farklı olarak inanılmaz büyük bir ürün gamına sahip. Kendi ismi yanında farklı markalar altında akıllı tuvalet kapağı dahi üreten firma, şimdi büyük sayılacak bir adımla gündemde. Kısa süre önce yapılan açıklamaya göre Xiaomi ile IKEA arasında bir ortaklık kuruldu. Şimdilik bu ortaklığın neleri kapsadığı detaylı olarak bilinmiyor. Ancak ilk aşamada Xiaomi’nin ürünleri (Akıllı hoparlör, akıllı telefon vb.) kullanılarak IKEA’nın akıllı ürünlerinin sesle kontrol edilebileceği belirtiliyor. Donanım ve yazılım altyapılarını akıllı ürünler odağında bir araya getirecek ikili, Zigbee protokolü etrafında yeni ürünler de tasarlayabilir deniyor. IKEA’nın son dönemde akıllı ürünlere verdiği önem artıyor ve nesnelerin interneti temelli ürün gamı da gittikçe büyüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi IKEA
Xiaomi IKEA

Xiaomi ve IKEA

Bu tarz büyük firmaların ortaklıkları elbette kullanıcıların zararına değil faydasına oluyor. Bu arada Xiaomi’nin başka ortaklıkları da bulunuyor. En son gelen bilgiler katlanabilir akıllı telefon tarafından oluyor. Firmanın ilk katlanabilir akıllı telefon modeli için LG Display ile ortaklaşa çalışmalar yaptığı açıklanıyor. Yani heyecan verici modeller yolda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Çift çentikli ilginç akıllı telefon