reklamı kapat

POPÜLER

Sony, PS4 sayesinde 20 yıllık rekoru kırmaya hazırlanıyor

Sony bir süredir PlayStation odaklı bir şirket olarak ilerlemeye devam ediyor. Elbette şirket diğer alanlarda da fena işler yapmıyor. Fakat PlayStation en çok gelir elde eden ürün olmaya devam ediyor. Eğer tahminler doğru çıkarsa Sony, PlayStation 4 sayesinde yıllar boyu ulaşamadığı bir kâr miktarına erişecek.

Tokyo’daki genel merkezde Sony’nin geleceğiyle ilgili olarak açıklamalar yapan şirket CEO’su Kazuo Hirai, Sony’nin yeni bir rekora imza atmak üzere olduğunu ifade etti. 20 yıldır görülmemiş bir şekilde 500 milyar Yen (yaklaşık 4,5 milyar dolar) kâr edeceği belirtilen Sony’nin böylece yüzde 73’lük bir artış yaşayacağı dile getiriliyor. Hirai, bu rakamlara ulaşılabilmesinin arkasında Sony’nin oyun ve yarı iletken piyasasındaki başarısının yattığını belirtiyor. Televizyon ve mobil cihaz piyasasında da işlerin iyi gittiği belirtilirken önümüzdeki yıllarda oyun tarafında önemli bir büyümenin yaşanması öngörülüyor. 2018’in mart ayında toplamda 78 milyon PlayStation 4 satışının gerçekleşmesi bekleniyor. Bu da toplamda 83,8 milyon satış rakamına erişen PlayStation 3’ün yakın zamanda geçilebileceğini gösteriyor.

Hirai’nin açıklamalarına göre şirkette işler iyi giderken şimdi kendilerini çok daha önemli bir görev bekliyor; kârlılığı sürdürülebilir kılmak. Sony’nin rekora imza atıyor olması önemli bir gelişme fakat eğer bu durum devam ettirilemezse bu başarı da anlamsız kalabilir. Sony gelecek yıllarda neler yapacak bunu hep birlikte göreceğiz.