reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link akıllı ampul

Renkli ve sesli kontrol: TP-Link imzalı yeni akıllı ampul

TP-Link yeni akıllı ampul modeli ile evleri renklendirmeye hazırlanıyor. KL130, sesle de yönetilebiliyor.

Akıllı ampul ailesini genişleten TP-Link, KL130 modeliyle ailenin en yenisini görücüye çıkardı. Haziran ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan bu ampul, basit kurulumu, renk yelpazesi ve sesli komut özelliğiyle öne çıkıyor. Akıllı ampul modellerinde sıklıkla denk geldiğimiz renkli ışıklandırma sistemi sayesinde pek çok farklı renk olasılığının önünü açan KL130, her duruma özel aydınlatma ayarlamasına da imkan tanıyor. Kişiselleştirilmiş deneyim böylelikle çok daha etkileyici ambiyansların oluşturulmasını sağlıyor. Kasa Smart ile basit bir şekilde yapılan ayarlar arası tek dokunuşla geçiş yapılabiliyor. Ampulün beyaz ayarının otomatik olarak yapılabildiği de açıklamalar arasında yer alıyor.

TP-Link akıllı ampul için hub gerekmiyor

KL130 kurulum aşamasında kullanıcıyı hiç üzmeyen cihazlardan. Herhangi bir hub gerektirmeyen ampul doğrudan evin Wi-Fi ağına bağlanabiliyor. Android ve iOS‘e indirilebilen Kasa Smart uygulaması sayesinde ayarlar basitçe yapılıyor ve kontrol sağlanıyor. Kasa Smart uygulamasıyla ampulü evde olmasanız dahi kontrol edebiliyor ve evden uzakta da ışıkları açıp kapatabiliyorsunuz. Böylece evden çıktıktan sonra “Işıkları unuttum” derdi de ortadan kaldırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kasa Smart uygulaması, Amazon Alexa, Google Asistan ve Microsoft Cortana ile uyumlu. Bu da sesli olarak ampulü kontrol edebileceğiniz anlamına geliyor. TP-Link’in aynı zamanda KL130 modelinde IFTTT ve Nest desteği sunduğunu da belirtelim. IFTTT ve Nest desteği olan akıllı ev ürünleriyle uyumlu çalışabilen KL130, akıllı ev ekosistemine ayak uyduruyor. KL130’un satış fiyatı 44,5 dolar + KDV olarak açıklandı.

İlginizi çekebilir

TP-Link powerline adaptörler