reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft, Surface Pro 5’i yanlışlıkla sızdırmış olabilir

Hibrit bilgisayarlar arasında kendisine ayrı bir yer edinen Microsoft Surface serisinin yeni üyesi büyük bir merakla bekleniyor. Microsoft’un resmi sitesinde ortaya çıkan bir görsel, Microsoft’un yanlışlıkla kendi cihazını sızdırdığı ihtimalini gündeme getirdi

Microsoft’un Fransa sitesinde yer alan bir görsel, Surface Pro 5 iddiaları bir kez daha alevlendirdi. Zira görselin ismi “win10-feature-surface-pro-5-z” olarak belirlenmişti. Görselde bir Surface cihaz ve önünde de bir Surface Pen olduğu görülebiliyor. Görselden cihazla ilgili pek bir bilgi edinmek mümkün olmasa da isimlendirmenin bu şekilde yapılmasının heyecan yarattığını söylemek gerek. Cihazın görselinin isminin tartışma konusu olmasının ardından sayfada değişikliğe gidilerek   “Surface Pro 4” düzenlemesi yapıldı. Ancak kaynaktaki görselin gerçek ismine bakıldığında Surface Pro 5 ibaresinin kullanılmaya devam ettiğini belirtelm. İsimlendirmenin yanlışlıkla mı böyle yapıldığı yoksa doğru görselin yanlış zamanda mı paylaşıldığı konusunda herhangi bir bilgi mevcut değil.


Görseli bir kenara bıraktığımızda Microsoft Surface Pro 5’in yakında karşımıza çıkacağını gösteren önemli bir delil daha bulunuyor. Microsoft çalışanlarından birinin LinkedIn profilinde yine Surface Pro 5’in izine rastlanıyor. Çalışanın bulunduğu ekibin Holo Lens, Xbox ve Surface Pro 5 projelerine odaklandıkları belirtiliyor. Microsoft Surface Pro 5’le ilgili iddialarda şu sıralar büyük artış görünse de cihazın detayları hakkında şu aşamada fazla bir şey söylemek mümkün değil. Önümüzdeki dönemlerde Microsoft Surface Pro 5’in tüm detaylarıyla tanıtılması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER