reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’un iptal edilen tableti gün yüzüne çıktı

Microsoft piyasaya sürdüğü cihazlar kadar iptal ettiği cihazlarla da gündeme geliyor. Daha önce Microsoft’un iptal ettiği bazı telefon modelleri gün yüzüne çıkmıştı. Hatta bu cihazların Microsoft bünyesinde halen test cihazı olarak kullanıldığı söylenmişti. Şimdi ise Microsoft’un sevilen serisi Surface’in iptal edilen bir üyesi ortaya çıktı. 

Daha önce Surface Mini isimli bir cihaz piyasaya sürüleceği söyleniyordu. Fakat sonradan ne olduysa bu cihaz bir türlü tanıtılmadı ve piyasaya sürülmedi. Merak edilen bu cihazın teknik özellikleri ve tasarımı internet ortamında yayıldı. 8 inçlik 1440 x 1080 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan tablet, gücünü Qualcomm Snapdragon 800 işlemciden alıyor. 1 GB RAM’in yer aldığı cihazın depolama alanının ise 32 GB olduğu belirtiliyor. Tabletin arkasında bir de stand bulunuyor ve böylece daha iyi bir video izleme deneyimi vadediliyor. Tabletin birbirinden farklı renk seçeneklerinin olduğu söylense de bu renklerin neler olduğu ve cihaz üzerinde nasıl göründüğü bilinmiyor. ARM tabanlı işlemciye sahip tabletin Windows RT işletim sistemi kullandığı ifade ediliyor. Surface Pro 3’te olduğu gibi Surface Pen’le birlikte gelen tablet,  böylece çizim yapma imkanı da sunuyor.

Akıllı telefonların boyutunun büyümesi ve bu nedenle 8 inçlik tabletlere rağbet kalmaması nedeniyle Microsoft’un bu tableti iptal ettiği düşünülüyor. Tabletin nasıl göründüğüne haberin görselinden göz atabilirsiniz.