reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google aramalarında yeni dönem başlıyor

İnternetin görünür yüzünü kayıt altına alan ve karşımıza getiren Google, arama altyapısında yeni bir dönem başlatıyor. İşte detaylar;

Günümüzde birçok rakibi olmasına rağmen bir şey aramak için herkes önce Google‘ı açıyor. Gerçekten çok uzun zamandır hayatımızda olan servis, gelişmeye de devam ediyor. Arama altyapısına yeni eklenen bir özellik ise karşınıza çıkan sonuçlara yorum yapmamıza imkan tanıyor. İlk önce Android için Google uygulamasında ortaya çıkan bu özellik, firma tarafından resmi destek sayfasına da konmuş durumda. Bu altyapı ile kişiler arama sonuçlarına yorum bırakabilecek ve böylece etkileşim artırılmış olacak. Şimdilik sadece belirli ülke ve dillerde çalışan özellik, öncelikle canlı spor karşılaşmalarına odaklanıyor ve platformun tek taraflı yapısını değiştirecek gibi duruyor. Başkasının yaptığı yorumları okuyabileceğiniz ve değerlendirebileceğiniz altyapı, sosyal etkileşim açısından güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnternet = Google

Kişilerin arama sonuçlarında yaptığı yorumları buradan ulaşabileceğiniz “About Me” sayfasında görebileceği belirtiliyor. Firma burada anonim bir yapı tercih etmiyor. Kişilerin attıkları tüm yorumları o sayfada silebileceğini de gelen bilgiler arasında yer alıyor. İlginç bir dönemi başlatacak olan Google, arama tarafını daha sosyal hale getirmek istiyor. Yorum altyapısını kağıt üzerinde nasıl buldunuz?

İlginizi Çekebilir

Kızaklı akıllı telefon modellerinden Xiaomi Mi Mix 3