reklamı kapat

POPÜLER

LG G7 One Android Pie

Android Pie konusunda bir ilke imza attı; LG G7 One için sevindiren haber

IFA 2018 öncesinde G7 Fit ile birlikte lanse edilen LG G7 One, çok güzel bir haberle gündeme geldi. Telefon, altyapısını kullanarak bir ilke imza attı. İşte detaylar;

G7 ailesinin öne çıkan telefonlarından LG G7 One, firmanın Android Pie güncellemesini alan ilk akıllı telefonu oldu. Android One programında yer aldığı için güncellemeyi diğer modellerden daha önce alan telefon, şu an firmanın en çok konuşulan telefonu konumunda yer alıyor. Yaklaşık 812 MB boyutunda bir güncelleme ile Android Pie sürümüne geçen telefon, ilk olarak Kanada’da dağıtıma çıkmış durumda. Daha sonra modelin satıldığı diğer bölgelere de gelecek denilen güncelleme, telefona yeni bir can veriyor. Güncelleme konusunda genel olarak oldukça yavaş kalan firma, geçtiğimiz nisan ayında güncellemeler için özel bir merkez dahi açmıştı. Pazarda sürekli olarak kan kaydeden ve kar elde edemeyen firma, HTC ile birlikte Xiaomi, Honor, Huawei ve Oppo gibi isimlerin karşısında adeta eziliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG G7 One firmanın en alınabilir modelleri arasında

G-Serisi içerisinde Snapdragon 835 işlemciyle satışa çıkan ilk model olan One, çentikli bir tasarım üzerine kuruluyor. Çerçeveleri nispeten ince olan model, 6,1 inç QHD+ FullVision ekran üzerine kuruluyor. Parmak izi sensörü arkasında yer alan telefon, 4 GB RAM ve 32 GB depolamaya sahip. MicroSD kartı unutulmayan LG G7 One, arkasında tek bir 16 megapiksel F1.6 kamera taşıyor. Önde ise 8 megapiksel F1.9 kamera bizleri karşılıyor. 3.000 mAh pili ve Quad DAC donanımı bulunan telefon, IP68 sertifikasına da sahip.

İlgili Video

Xiaomi Mi Mix 3’ün kızak sistemi ne kadar sağlam?