reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Captain Marvel filmine IMDb saldırısı

Avengers Endgame’den hemen önce 8 Mart’ta vizyona girecek olan Captain Marvel filmine saldırılar IMDb üzerinden devam ediyor.

Marvel stüdyolarının beyaz perdeye taşıdığı Captain Marvel son zamanlarda internet dünyasının saldırısı altında. Filmin başrolünü üstlenen Brie Larson’ın feminist yaklaşımı çizgi roman hayranlarının hoşuna gitmiyor. Onun Carol Danvers‘a hayat vermesinden memnun olmayan, oyuncunun yapmadığı açıklamaları gerçek zanneden veya öyle bilinmesinden memnun olan bir grup düzenli olarak filme saldırıyor. Bu saldırı önce Rotten Tomatoes sitesinde başlamıştı. Captain Marvel daha vizyona girmeden olumsuz oylamalar başlamış, durumu fark eden site puanlamayı kaldırmak zorunda kalmıştı. Şimdi Captain Marvel’a saldırma süreci IMDb sitesinde devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normalde Marvel filmleri vizyona girdiği ilk dönemde oldukça yüksek puana sahip oluyor. Fakat filmin uğradığı saldırıların ardından Captain Marvel ‘ın IMDb puanı güncel olarak 6.0‘a düşmüş durumda. Marvel hayranları bu saldırıya engel olmak adına yüksek puan vererek durumu dengelemeye çalışıyor. Fakat sonuç şimdilik pek de iyi görünmüyor. Bu saldırının devam etmesi durumunda IMDb’nin izleyicileri yanıtlamaya yönelik bu olumsuz puanlama çalışmasına müdahale etme ihtimali bulunuyor. Bakalım Captain Marvel’a yapılan bu saldırılar ne zaman son bulacak?

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı