reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Captain Marvel filmine dair merak edilen detay netleşti

Avengers 4‘ten önce vizyona girmesini beklediğimiz Captain Marvel filmine dair merak edilen detaylardan biri ortaya çıktı. Böylece artık Marvel Sinematik Evreni’nin zaman akışı netlik kazanmış oldu.

Captain Marvel projesi gündeme geldiğinden bu yana filmin 1990’larda geçeceğini yani Marvel dünyasında geçmişe gideceğimizi biliyorduk. Marvel stüdyolarının paylaştığı ilk fragmanla birlikte zaman dilimine dair daha net bir fikrimiz oldu. Fragmanda Carol Danvers Blockbuster mağazasına düşüyordu. Kiralık CD ve VCD alınabilen bu mağaza 90ların başında 24 saat boyunca açık oluyordu. 1993’ten sonra ise sadece gündüzleri çalışmaya başladı. Carol Danvers düştüğünde mağaza kapalı olduğu için hikayenin 1993 sonrasında geçtiği tahmin ediliyordu. Bu tahminler de doğru çıktı.

Disney’in Japonya’ya özel internet sitesinde Captain Marvel’la ilgili detaylar yer alıyor. Buradaki bilgilere bakılırsa Captain Marvel filmi 1995 senesinde geçiyor. Elbette 1995’ten öncesini ve sonrasını da görme ihtimalimiz bulunuyor. Fakat Carol Danvers’ın kahramanlık macerasının tam 90’ların ortasında geçtiğini söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yönetmenliğini Anna Boden ve Ryan Fleck’in üstlendiği başrolünde Brie Larson’ın yer aldığı Captain Marvel’ın 8 Mart 2019’da vizyona girmesi bekleniyor. Bakalım Avengers 4 öncesinde izleyeceğimiz son filmde neler olacak?

İlginizi çekebilir

Captain Marvel fragmanı