reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google, Apple’a servet ödemeye hazırlanıyor

Apple ve Google arasındaki iş birliği tüm hızıyla sürüyor. 2018 yılında Apple’a 9,4 milyar dolar ödemede bulunan Google’ın bu ödemeyi önümüzdeki yıl artırmayı planlıyor.

iPhone’larda varsayılan arama motoru olmak için astronomik rakamda ödeme gerçekleştiren Google’ın 2020 yılında bu rakamı 12,2 milyar dolara, 2021 yılında ise 15,6 milyar dolara çıkaracağı konuşuluyor. Goldman Sachs’ın analizine göre Google, Apple’a iPhone’da varsayılan arama motoru olması için dudak uçuklatan bir meblağ ödemeye hazır. 9,4 milyar dolarlık rakamın Apple’ın geçen yıl tüm elde ettiği toplam servis gelirlerinin yüzde 23’ünü oluşturduğunu belirtelim. Analiz, Apple’ın hizmetler üzerinden de dikkat çekici bir gelir elde ettiğini belirtiyor. Apple’ın 2018 yılında Hizmetler kategorisinden 37 milyar dolar gelir elde ettiğini de belirmekte yarar var. App Store ve Apple Music’ten sağlanan gelirlerle birlikte Apple, önümüzdeki dönemde video servisini de kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Netflix’e rakip olacağı servisin nisan veya en geç mayıs ayında yayına gireceği dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple özel içeriklerle dikkat çekmeye hazırlanıyor

Apple imzalı video servisinde özel içeriklerin olması bekleniyor. Apple’ın Oprah Winfrey ile birkaç yıllık anlaşma yaptığı, La La Land yönetmeni Damien Chazelle’den bir dizi sipariş ettiği, Hunger Games tarzı See isimli bir projesi olduğu, M. Night Shyamalan’dan bir korku serisi istediği de açıklananlar arasında. Isaac Asimov’un Vakıf Serisi’ni satın aldığını da hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film