reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Captain America’nın dönüş yolunu kapatan Avengers Endgame açıklaması

Avengers Endgame finalinde Captain America’nın emekli olma kararı alışına şahit olduk. Buna rağmen hayranlar kahramanı bir şekilde geri döndürmek istiyor. Filmin yazarları ise bu fikre karşı çıkıyor.

Avengers Endgame’le birlikte birçok kahramana veda etmek zorunda kaldık. Iron Man ve Black Widow’un ölümünün yanında Captain America‘nın emekli olma kararı alması herkesi şaşırttı. Pek çok izleyici ölecek kişinin Steve Rogers olacağını düşünüyordu. Yazarlar ise farklı bir yol izlemeyi tercih etti. Fakat bu Steve Rogers’ın geri döneceği anlamına gelmiyor. Avengers Endgame’i kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely bu fikre tamamen kapalı.

Avengers Endgame sonrası Captain America dönmemeli

Christopher Markus: Captain America’nın geri döndürülmesini istemiyorum. Captain America’nın hikayesini yazmak çok keyifliydi. Chris Evans da sevdiğimiz biri. Ama aynı Tony Stark gibi gibi Captain America onları artık geri dönemeyecekleri bir noktaya getirdi. Onları geri döndürmeye çalışmak istemem.

Stephen McFeely: Onu geri döndürmeye çalışmalarının Avengers Endgame ‘i etkileyeceğini düşünüyorum. Captain America’nın kararı filmdeki önemli ve ilginç anlardan biriydi. Ayrıca başarılı bir stüdyo nerede duracağını bilmeli.

Açıkçası bu konuda Christopher Markus ve Stephen McFeely ikilisine katılıyoruz. Eğer alınan her kritik karar sonradan geri döndürülecekse seyrettiğimiz anların hiçbir kıymeti kalmıyor. Üstelik artık yeni bir Captain America’mız var. Zaman ona odaklanma zamanı.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi